2023 წლის მიმდინარე ფოლადის წარმოება (ტონა)
2012 წელს რუსთავის მეტალურგიული ქარხნის მენეჯმენტმა შეიმუშავა ჯანმრთელობის დაზღვევის ახალი პროგრამა და დააზღვია ქარხნის ყველა თანამშრომელი. ამ პროექტის ფარგლებში რუსთავის მეტალურგიული ქარხნის ტერიტორიაზე  გაიხსნა „პე-ეს-პე დაზღვევის“ ახალი სამედიცინო ცენტრი სადაც ყველა თანამშრომელს საშუალება აქვს ისარგებლოს დაზღვევის პროგრამით და ტერიტორიიდან გაუსვლელად მიიღოს უმაღლესი ხარისხის, ხელმისაწვდომი სამედიცინო მომსახურება და კონსულტაცია.
აღნიშნული სამედიცინო ცენტრი 20 მარტს, ქვემო ქართლის გუბერნატორმა დავით კირკიტაძემ და რუსთავის მეტალურგიული ქარხნის დირექტორმა ფარუქ სიდიკმა ოფიციალურად გახსნეს.
• დავით კირკიტაძე - ქვემო ქართლის გუბერნატორი: „ ძალიან მნიშვნელოვანი  ჯანმრთელობის დაცვის პროგრამა განახორციელა საკუთარი თანამშრომლებისთვის რუსთავის მეტალურგიულმა ქარხანამ. ახალი სამედიცინო ცენტრი მოემსახურება რუსთავის მეტალურგიული ქარხნის 2000-მდე თანამშრომელს. კომფორტულ პირობებში, გამოცდილი მედ პერსონალი 24 საათის განმავლობაში მზად არის აღმოუჩინოს სამედიცინო დახმარება ყველა იმ ადამიანს ვისაც ეს დახმარება ესაჭიროება. თითოეული თანამშრომლისთვის ტერიტორიიდან გაუსვლელად ხელმისაწვდომი იქნება ოაჯხის ექიმის, კარდიოლოგის, ექოსკოპისტის, გადაუდებელი დახმარების ექიმის, ნევროლოგის და ყველა სპეციალობის მოწვეული ექიმის და ლაბორანტის მომსახურება“.
• ფარუქ სიდიკი - შპს „რუსთავის ფოლადის“ დირექტორი: „ჩვენი კომპანიის პოლიტიკის უმნიშვნელოვანეს დასაყრდენს წარმოადგენს თანამშრომლებში დისციპლინისა და საქმისადმი თავდადების განვითარება. აქედან გამომდინარე, ჩვენთვის პრიორიტეტულია უსაფთხოების უმაღლესი სტანდარტების დაცვა და თანამშრომლების ჯანმრთელობაზე ზრუნვა. დღეს 1700 ადამიანი არის დასაქმებული რუსთავის მეტალურგიულ ქარხანაში. ბოლო შვიდი თვის მანძილზე, მათი დაუღალავი შრომის შედეგია ის რომ წარმატებით მიმდინარეობს ფოლადის, არმატურის, თუჯის წარმოება, ასევე წიდის გადამუშავება, მექანიკური და ფასონური საამქროების საქმიანობა. წინსვლა არის კომპანიაში ხარისხის მართვის კუთხითაც - საერთაშორისო ორგანიზაციებმა როგორიცაა API (American Petroleum Institute) და ISO მიანიჭეს რუსთავის მეტალურგიულ ქარხანას ხარისხის სერთიფიკატები. ახალი სამედიცინო ცენტრის გახსნის მიზანი ჩვენი თანამშრომლების ჯანმრთელობაზე ზრუნვა და მათთვის მაქსიმალური კომფორტის შექმნაა. დღეიდან ჩვენს ყველა თანამშრომელს საშუალება აქვს ისარგებლოს დაზღვევის პროგრამით და ქარხნის ტერიტორიიდან გაუსვლელად მიიღოს უმაღლესი ხარისხის და ხელმისაწვდომი სამედიცინო მომსახურება და კონსულტაცია“.

In 2012, the new management of Rustavi's Metallurgical Plant introduced a new health insurance programme covering all the Plant's employees. As part of this project, a new medical centre belonging to "PSP Insurance" was opened in the Plant. Here every employee will be able to benefit from a health insurance programme and from high-quality medical treatment and consultation without having to leave the Plant.
The new centre was officially inaugurated on the 20th of March by the Governor of the Kvemo Kartli region, Mr. Davit Kirkitadze, and by the Director of Rustavi Steel, Mr. Farooq Siddiqu.
• Mr. Kirkitadze declared that 'Rustavi Metallurgical Plant has introduced a very important programme to ensure its employees are covered by health insurance. The new medical centre will cater for the Plant's 2,000 employees. Experienced medical staff are ready to provide round-the-clock medical assistance in comfortable conditions to all those who might require it. Every employee will be entitled to use the services of a general practitioner, a cardiologist, an ultrasonography specialist, an accident and emergency doctor, a neurologist and many other specialists and laboratory assistants.'
• Dr. Siddiqui, for his part, said that 'the main principle upon which the company's policy is based is increasing the discipline and devotion to the company of its employees. Accordingly, our main priority is to meet the highest health and safety standards and to care about our employees' health. The Plant employs around 1,700 people, The result of their hard work, is evident in the improved productivity of steel, rebars, pig iron, slag processing, repair shops activities as well as improvement in quality of the products with recent certification from international organizations like API (American Petroleum Institute) and ISO. The main objective of opening this medical center at our premises is to fulfill our aims to provide, to our employees, health care with dignity and maximum comfort so as to have a very satisfied and dedicated workforce.From now on, all our employees can benefit from health insurance coverage and from high-quality medical treatment and consultation without having to leave the Plant.’