18-19 ივნისს, მილანში Ramada Plaza-ში, ფოლადის მილების მე-8 საერთაშორისო კონფერენცია გაიმართა. ყოველწლიურმა კონფერენციამ კვლავ მოუყარა თავი ევროპისა და გლობალურ ბაზრებზე მოქმედ ფოლადის მილების ინდუსტრიის ლიდერებს.კონფერენციაზე ძირითად გამომსვლელებს შორის იყვნენ ისეთი კომპანიის ხელმძღვანელი პირები როგორიცაა: TMK, Interpipe, Stemcor UK Ltd., Baosteel, SMS Innse, და მრავალი სხვა. მონაწილე კომპანიებს შორის იყო შპს რუსთავის ფოლადიც, რომელსაც კონფერენციაზე წარმოადგენდა კომპანიის დირექტორი ტომას ბლეიქი.
დღევანდელ ეკონომიკურ გარემოში, ფოლადის მილების მოთხოვნასა და მიწოდების სწრაფად ცვალებადი გლობალური დინამიკის პირობებში, ბაზრის ტენდენციებზე ინფორმაციის ფლობა აუცილებელი პირობაა იმისათვის რომ ბიზნესი იყოს კონკურენტუნარიანი. ინდუსტრიის დეტალური შესწავლის შედეგად, წლევანდელ კონფერენციაზე განხილული იყო ისეთი პრიორიტეტული თემები როგორიცაა: ბაზრის დინამიკა და ტენდენციები, გაჯერებულ ბაზარზე წარმატებული სტრატეგიის შემუშავების მეთოდები და ა.შ.
„კონფერენცია იყო ძალიან ინფორმატიული, შედეგზე ორიენტირებული და სასარგებლო ჩვენი კომპანიისთვის. უნაკერო მილების წარმოება ერთ-ერთი ყველაზე პრიორიტეტული მიმართულებაა ჩვენს ქარხანაში. დღესდღეობით რუსთავის მეტალურგიული ქარხანა ახორციელებს უნაკერო მილების ექსპორტს ევროპის, აშშ-ს და დსთ-ს ბაზრებზე. მომავალში დაგეგმილია საექსპორტო ბაზრების გაფართოება, კერძოდ ვგეგმავთ ექსპორტს ახლო აღმოსავლეთში, აღმოსავლეთ აზიაში, აფრიკაში, და ჩრდილოეთ და სამხრეთ ამერიკაში. აქედან გამომდინარე, ყველა ის თემა რაც განხილული იყო წელს კონფერენციაზე ძალიან ღირებული და სასარგებლოა ჩვენი ქარხნისთვის. კონფერენციაზე განხილული იყო ინდუსტრიისთვის ისეთი მნიშვნელოვანი თემები როგორიცაა: გლობალური და ევროპული ბაზრის ტენდენციები, შესაძლებლობები და გამოწვევები, საფასო პოლიტიკა და ის ფაქტორები რაც გავლენას ახდენს მოთხოვნა მიწოდებასა და კონკურენციაზე. გარდა ამისა, კონფერენციის მონაწილეებმა განიხილეს ინდუსტრიისათვის მნიშვნელოვანი ისეთი სექტორების განვითარების ტენდენციები როგორიცაა: ენერგეტიკის, ნავთობისა და გაზის, საავტომობილო და მექანიკური და სამშენებლო სექტორები. ასევე ერთ-ერთი უმნიშვნელოვანესი თემა რაზეც მიმდინარეობდა განხილვა იყო ახალი ბაზრის განვითარების შესაძლებლობები, რაც განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია ჩვენი კომპანიისთვის, ვინაიდან საშუალებას მოგვცემს უკეთესად დავგეგმოთ გაყიდვების სტრატეგია. “ - აცხადებს შპს რუსთავის ფოლადის დირექტორი, ტომას ბლეიქი.

8th Steel Tube & Pipe Conference was held in 18-19 June, at Ramada Plaza, Milan, Italy. Annual Steel Tube & Pipe Conference once again brought together key members of the European and global tube and pipe community to meet, network and learn from industry leaders on the state of the market. Key speakers of the conference were the top managers from such companies as: TMK, Interpipe, Stemcor UK Ltd., Baosteel, SMS Innse, etc. Among the participants of the conference was Rustavi Steel LLC  that was represented by its Director Thomas Blake on the conference.
In today’s tough economic climate, with rapidly shifting global dynamics of supply and demand for steel tubular products, the need for market intelligence is greater than ever for ensuring that the business remains competitive. This year’s conference has been freshly researched in close collaboration with the industry to address timely topics such as: energy focus; market dynamics, strategies in striving in saturated market; market forecast and outlook.
“The conference was very precise, informative and focused. Manufacturing of seamless pipes is the priority direction in our plant.  At the present stage Rustavi Steel LLC exports seamless pipes to European, US and CIS markets. In future we plan to expand our export activities in the markets of Middle East, East Asia, Africa and North and South America. Therefore the topics that were addressed at the conference are very valuable for our company. Important insights of the Global and European markets, were discussed by the conference speakers, reviewing the market dynamics and forecasts, opportunities and challenges, trader insights and pricing trends and  the factors that are driving the supply, demand and competition. In addition, market sector analysis of the energy, oil & gas, auto & mechanical, and construction sectors were provided, reviewing the state of each sector and analyzing the key trends. Furthermore, the discussion and review about the new market opportunities was very helpful that will enable our company to better plan the sales strategy.” - States Thomas Blake, Director of Rustavi Steel LLC.