18 ოქტომბერს მედია ჰოლდინგ „ჯორჯიან თაიმს"-მა საქართველოს ეკონომიკაში წამყვანი ადგილის მქონე მწარმოებელი კომპანიების პირველ ინდუსტრიულ ფორუმი გამართა. ფორუმი გაიმართა სასტუმრო "ქორთიარდ მარიოტში". პირველ ინდუსტრიულ ფორუმში მონაწილეობა მიიღო რუსთავის მეტალურგიულმა ქარხანამაც, სხვა წამყვან მწარმოებელ კომპანიებთან ერთად.
ინდუსტრიული ფორუმის მიზანი იყო საქართველოს მთავრობის, საკანონმდებლო ხელისუფლების, მედიის, ბიზნესმენების, ინვესტორების ინტერესის კონცენტრირება ქართული წარმოების წინაშე არსებულ პრობლემებზე.
ფორუმის პარტნიორები არიან და მის მუშაობაში აქტიურ მონაწილეობას იღებენ: საქართველოს ეკონომიკის სამინისტრო, ფინანსთა სამინისტრო, ენერგეტიკის სამინისტრო, ინფრასტრუქტურისა და რეგიონული განვითარების სამინისტრო, ენერგეტიკის განვითარების ფონდი, შემოსავლების სამსახური, საკანონმდებლო ხელისუფლების შესაბამისი კომიტეტების ხელმძღვანელობა, საპარტნიორო ფონდი, საინვესტიციო სააგენტო, საქართველოს თანაინვესტირების ფონდი, GCCI და ბიზნეს კომპანიები.
ფორუმის ფარგლებში, ორგანიზატორებმა ყველა იმ კონკრეტულ პრობლემაზე გაამახვილეს ყურადღება, რომელიც წარმოების სწრაფ და დინამიურ განვითარებას აფერხებს. მათ შორისაა, საკანონმდებლო რეგულაციები, საბაჟო და საგადასახადო რეჟიმები, სამთავრობო სტრუქტურებთან ურთიერთობის გამჭვირვალობის ხარისხი, საინვესტიციო კლიმატი, შრომის კოდექსი, შეღავათების და პრეფერენციების სისტემა.
რუსთავის მეტალურგიული ქარხანა ყოველთვის მზად არის მონაწილეობა მიიღოს მსგავს აქტივობებში, რომელიც ხელს შეუწყობს საქართველოს ეკონომიკის და მთლიანად სამეწარმეო ბაზრის განვითარებას.

On October 18th, in Courtyard Marriott Hotel, Media Holding Georgian Times organized the first industrial forum for the leading Georgian industrial companies. Among the other large enterprises, the Rustavi Metallurgical Plant also took part in the forum.
The objective of the forum was to discuss the problems and challenges of the Georgian industry together with Georgian government, legislative government, media, businessmen and investors.
The partners of the forum are: Ministry of Economy, Ministry of Finance, Ministry of Energy, Ministry of Infrastructure and Regional Development, Energy Development Fund, Revenue Service, Partnership Fund, Investment Agency, Co Investment Fund and GCCI and business organizations.
The forum organizers focused on those specific problems that hinder the dynamic and fast development of the industry and manufacturing. Among them are legislative regulations, customs and tax regimes, the quality of transparent interactions with governmental bodies, investment climate, labor code, preference system.
Rustavi Metallurgical Plant always welcomes such type of initiatives and is ready to participate in the activities that are oriented towards the improvement of Georgian economy and industry.