2023 წლის მიმდინარე ფოლადის წარმოება (ტონა)
7 ოქტომბერს, იაპონიის ელჩმა, რუსთავის ფოლადის დირექტორმა და წითელი ჯვრის წარმომადგენლებმა ერთობლივად გახსნეს რუსთავის მეტალურგიული ქარხნის განახლებული სამედიცინო ცენტრი.
გასული წლის დეკემბერში, იაპონიის მთავრობის მიერ „ადამიანთა უსაფრთხოების პროექტების“ ფარგლებში და წითელი ჯვრის ხელშეწყობით დაიწყო რუსთავის მეტალურგიული ქარხნის სამედიცინო ცენტრის თანამედროვე ტექნიკით აღჭურვილი ამბულატორიის ჩამოყალიბება. დღეს სამედიცინო ცენტრი სრულად არის აღჭურვილი ძვირადღირებული, მაღალტექნოლოგიური სამედიცინო აპარატურით რაც საშუალებას მისცემს პაციენტებს ჩაიტარონ დიაგნოსტიკურ-ლაბორატორიული გამოკვლევები და მიიღონ კვალიფიციური პერსონალის სამედიცინო მომსახურება.
მსოფლიო სამედიცინო სტანდარტების შესაბამისად რუსთავის ფოლადმა სრულად გაარემონტა ქარხნის სამედიცინო ცენტრის  300 მ- ზე არსებული სტაციონარული განყოფილება სადაც პაციენტებისთვის მომზადდა დამატებით 6 ახალი პალატა რომელიც 20-მდე პაციენტს მიიღებს. სამედიცინო ცენტრშიამუშავდა ახალი რეანიმაციული განყოფილება რომელიც ასევე საერთაშორისო სამედიცინო სტანდარტების შესაბამისად გარემონტდა და აღიჭურვა.
სამედიცინო ცენტრის პრეზენტაციას ესწრებოდნენ შპს რუსთავის ფოლადის დირექტორი, იაპონიის ელჩი, წითელი ჯვრის და ჯანდაცვის სამინისტროს სოციალური მომსახურების სააგენტოს წარმომადგენლები.;

In 2023, steel production (tons)
On October 7, Rustavi Metallurgical Plant Medical Center opening ceremony took place. Director of Rustavi Steel LLC, Ambassador of Japan, representatives of Red Cross and Ministry of Labor Health and Social Affairs of Georgia officially opened the medical center by cutting the ribbon.
Last year, within the “Promoting Healthy Life Expectancy” project, government of Japan with the support of Red Cross initiated to equip the Rustavi Metallurgical Plant Medical Center ambulatory with the modern medical equipment. As a result, the medical center is now equipped with high tech equipment and the patients of the center are now able to receive improved diagnostic and laboratory medical service and high quality medical treatment.
Rustavi Steel performed the complex repair works in the hospital sector of the medical center that occupied 300 sq. m., according the international medical standards. As a result, 6 new hospital wards are ready to receive additional 20 more patients in the hospital. Also, the new Intensive-Care Unit started to function that was also equipped according the international medical standards